INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Samochodem z wypożyczalni na wakacje – czy warto?

Wynajem samochodu na wakacje niesie za sobą sporo zalet, nie tylko w kontekście komfortowego zwiedzania. Wypożyczenie samochodu na wakacje pozwala zabrać więcej bagażu czy pasażerów, a także zwiedzać również w drodze na wakacje. Są też wady takiego rozwiązania. Czy warto wynająć samochód na wakacje?

Wypożyczenie samochodu na wakacje to usługa, którą ceni coraz więcej turystów. Nic dziwnego – wynajem samochodu na wakacjach znacznie ułatwia dotarcie w poszczególne atrakcyjne czy zabytkowe miejsca, ułatwia podróżowanie z małymi dziećmi i zapewnia nieoceniony komfort psychiczny. Wypożyczenie samochodu na wakacjach niesie jednak za sobą także wady – jest to jednak dodatkowe zobowiązanie finansowe, od którego na wakacjach wolimy raczej stronić. Czy warto wynająć samochód na wakacjach?

wynajem samochodu na wakacje

Czy wypożyczonym samochodem można jechać za granicę?

Oczywiście. Wynajętym samochodem można jechać za granicę, to nawet całkiem popularna usługa. Należy jednak odpowiednio wcześniej zgłosić taki zamiar. Wynajmując auto w naszej wypożyczalni wystarczy zgłosić zamiar przejechania ponad 3000 km bądź wyjazdu za granicę.

 

Dlaczego turyści decydują się na wynajem samochodów podczas wakacji?

Turyści decydują się na wynajem samochodu podczas wakacji przede wszystkim z uwagi na duży komfort psychiczny, zarówno związany z np. określoną liczbą bagażu jaką narzuca nam podróż transportem publicznym czy samolotem, ryzykiem awarii czy podróżowaniem z małymi dziećmi. Coraz więcej turystów wybiera także wynajem samochodu na wakacje, ponieważ taki rodzaj podróżowania zdaje się być bardziej atrakcyjny niż wycieczka zorganizowana przez biuro podróży. Można wówczas zwiedzić o wiele więcej, podróż staje się bardziej elastyczna, wciąż będąc przy tym bardzo komfortową.

Wynajem samochodu na wakacje to także częsty wybór osób, które nie posiadają auta na co dzień. Umożliwia to swobodne podróżowanie i stanowi miłą odmianę dla tych, którzy mają po prostu dość komunikacji publicznej czy popularnych środków transportu masowego.

 

Wypożyczonym samochodem na wakacje – komfortowe zwiedzanie

Wypożyczenie samochodu na wakacje to świetna propozycja dla każdego, kto ceni sobie komfortowe podróżowanie. Niektórzy wyjeżdżając na urlop stawiają na szybką, dynamiczną jazdę do celu, i nie w głowie im zwiedzanie po drodze. Duża grupa turystów jest jednak głodna wrażeń, pięknych widoków i nowych miejsc, i to właśnie im dedykuje się wynajem samochodu na wakacje. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zupełnie inaczej rozplanować cały urlop, i zobaczyć znacznie więcej niż podróżując samolotem, pociągiem czy autokarem.

Wypożyczenie samochodu na wakacjach to także duży komfort w kwestii zwiedzania na miejscu. Wynajmując auto w wybranej opcji nie trzeba oglądać się na połączenia i środki komunikacji dostępne w danym rejonie. Nierzadko, kupując bilety na poszczególne połączenia można wydać dużo więcej pieniędzy niż w przypadku wynajmu samochodu. Wybierając się na wakacje w dalsze miejsca, np. za granicę, ciężko czasem rozeznać się w dostępnych na miejscu środków transportu, a jeśli wybierasz urokliwe miasteczko, niebędące popularnym kierunkiem turystycznym, swobodne przemieszczanie się może być zwyczajnie trudne.

 

Wynajętym samochodem na wakacje z rodziną i dużym bagażem

Podróż z małym dzieckiem, dużą rodziną czy sporą ilością bagaży nie należy do najłatwiejszych. Wynajem samochodu na wakacje to doskonała opcja jeśli dotyczy Cię którakolwiek z wymienionych sytuacji.

Małe dzieci w podróży bywają problematyczne. Nic dziwnego – szczególnie w przypadku maluchów, podróż bywa męcząca zarówno dla nich, jak i rodziców. Dzieci się nudzą, chorują, bywają marudne, a rodzicom ciężko skupić się na zabawianiu pociech w niewygodnym autokarze, pociągu czy na pokładzie samolotu. Wynajem przestronnego, komfortowego rodzinnego kombi hyundai-i30-wagon to świetne rozwiązanie na taką podróż. Dzieciom jest wygodnie, a auto można zatrzymać w dowolnym momencie, dlatego komfort podróży wzrasta do maksimum, podobnie jak komfort psychiczny rodziców. 

Podobne modele aut, a także 7-osobowe minivany dedykowane są rodzinom ze starszymi dziećmi, podróżującym wspólnie. Wypożyczając taki samochód na wakacje nie musisz martwić się o komfort podróży.

Wynajem samochodu na wakacje, a konkretnie – dużego Ford Mondeo Kombi z pojemnym bagażnikiem, to świetna opcja także dla znajomych czy przyjaciół lub par, które na wyjazd zabierają zwykle większą ilość bagażu. Podróżując samolotem należy trzymać się limitu bagaży narzuconego przez wybrane linie lotnicze. W przypadku wynajmu auta na wakacje nic Cię nie ogranicza – możesz zabrać tyle bagażu ile chcesz, i niczym nie musisz się przejmować!

 

Brak własnego auta? Wynajmij samochód na wakacje

W dzisiejszych czasach, mimo prężnie rozwijającej się technologii, posiadanie własnego auta wcale nie jest taką oczywistością. Coraz więcej młodych osób ceni sobie sprawne i funkcjonalne połączenia transportu publicznego, szczególnie w większych miastach. To właśnie tam również dużym utrapieniem są korki, które jeszcze skuteczniej zniechęcają do posiadania własnego samochodu. Dużą popularnością cieszą się także tanie przejazdy, które łatwo i szybko można zamówić przez różnego rodzaju aplikacje. Nierzadko okazuje się, że dojazd do tłocznego centrum kosztuje kilka złotych, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze, a także czas poświęcony na szukanie parkingu.

Wynajem samochodu na wakacje sprawdza się świetnie właśnie wówczas, kiedy nie posiadasz samochodu na co dzień. Dzięki temu nie trzeba polegać na komunikacji miejskiej w obcym miejscu, co może generować sporo stresu i dodatkowe koszty. Podróżując wynajętym samochodem na wakacjach możesz także łatwo i szybko dostać się w dowolnie wybrane miejsce, w tym także tam, gdzie autobusy, pociągi czy nawet taksówki nie dojeżdżają.

wyjazd samochodem z wypożyczalni na wakacje

Auto wynajęte na wakacje jest dopasowane do Twoich potrzeb

Wynajem samochodu na wakacje to także pełna dowolność w kwestii wyboru auta. To przydatna sprawa, ponieważ samochód, który posiadamy na co dzień, może zwyczajnie nie nadawać się do podróżowania w miejsca do których jedziesz. Przykładowo, na wycieczkę w góry przyda się auto z napędem na cztery koła, dostosowane do podróży po wymagających, górskich drogach, takie jak Nissan Qashqai

Podróżując z rodziną czy z większą ekipą znajomych możesz wybrać większy samochód, np. przestronnego vana czy komfortowe kombi. Decydując się na wynajem samochodu na wakacjach na miejscu, również możesz wybrać samochód spełniający idealnie nasze oczekiwania. Co więcej, rezerwując auto wcześniej – np. za pomocą formularza na stronie internetowej czy też telefonicznie – możesz wybrać z większej ilości dostępnych samochodów, a wybrane auto zostanie podstawione na lotnisko czy dworzec specjalnie dla Ciebie.

 

Wynajem samochodu na wakacjach to duże zobowiązanie?

Niektórzy urlopowicze utożsamiają jednak wynajem samochodu na wakacjach ze zbędnym zobowiązaniem. Tymczasem, ilość zalet jakie płyną z tego rozwiązania, powinna skutecznie zachęcić do skorzystania z tego rozwiązania. Jak wiadomo, urlop kojarzy się z wypoczynkiem i brakiem zobowiązań, jednak wypożyczenie samochodu na wakacje to minimum formalności, brak dodatkowych kosztów i usługa generująca zero stresu. Tak więc nawet jeśli zamierzamy leżeć na plaży czy nad hotelowym basenem od pierwszego do ostatniego dnia wakacji, wynajem samochodu na urlopie jest usługą zdecydowanie na plus w kontekście samej podróży z, oraz do miejsca docelowego – dla tego komfortu i spokojnej głowy warto wynająć auto na wakacje!

 

Czy warto wypożyczyć samochód na wakacje? Zdecydowanie tak! Wynajem samochodu na wakacje to znacznie więcej plusów niż minusów. Choć wynajem samochodu na wakacjach może kojarzyć się z pewnego rodzaju zobowiązaniem, których raczej staramy się wyzbyć na urlopie, to zdecydowanie ilość plusów i płynących z tej usługi możliwości jest warta skorzystania.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł