INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Jak oddać samochód po wynajmie? Odpowiadamy!

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jak oddać samochód po wynajmie należy przede wszystkim skonsultować wszystkie wątpliwości z wypożyczalnią w której wynajmujemy auto. Różne wypożyczalnie mają różne metody i procedury działania. Odpowiadamy jak oddać samochód po wynajmie w Comfortcar.

Oddanie wynajętego samochodu bywa kłopotliwe szczególnie w sytuacji, kiedy masz wątpliwości co do pomniejszych kwestii dotyczących usługi, takich jak poziom paliwa, stan auta w środku, czystość czy termin zdania samochodu. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najczęściej zadawanych przez Klientów pytań dotyczących tego jak oddać samochód po wynajmie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj jednak, że w razie dodatkowych pytań zawsze warto skonsultować się z wypożyczalnią, która chętnie pomoże i udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

zwrot auta po wynajmie

 

Jak oddać wypożyczony samochód?

Zwrot wypożyczonego samochodu jest niezwykle prosty! Wystarczy o umówionej porze podstawić auto do zdeklarowanej filii, na dworzec, pod hotel lub lotnisko. Jeśli nie jesteśmy pewni adresu zwrotu lub innych szczegółów, należy zerknąć do umowy lub skontaktować się z oddziałem w celu dopytania o nurtujące nas kwestie.

Oddanie wynajętego samochodu wiąże się z podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, ocenie czy auto jest w stanie takim jak przez wynajmem i ewentualnym zwrocie kaucji (jeśli wybraliśmy samochód objęty taką procedurą - Ford Ranger Raptor lub Porsche Macan).

 

Czy mogę oddać samochód w innym miejscu niż wynajem?

Zwrot samochodu w innym miejscu niż wynajem jest możliwy, a co więcej – nieskomplikowany. Wystarczy zaznaczyć taką opcję przy wynajmie samochodu lub zgłosić ten fakt wypożyczalni poprzez np. kontakt telefoniczny. Nie musimy więc udawać się specjalnie do filii wypożyczalni.

Oddanie wynajętego samochodu może nastąpić zarówno poza wypożyczalnią – np. odbiór i wynajem auta na lotnisku  – jak i w innym oddziale wypożyczalni niż filia w której wynajmiesz auto. I tak, możesz zdecydować się na wynajem samochodu w Warszawie, a zwrócić np. w Poznaniu. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić wypożyczalni swoje plany, np. przy podpisaniu umowy. Jeśli jednak plany uległy zmianie w trakcie wynajmu auta, nie szkodzi! Wystarczy skontaktować się z wypożyczalnią i zgłosić fakt zwrotu samochodu w innym oddziale. Niezależnie od tego kiedy poinformujemy wypożyczalnię o tym, że chcemy zwrócić samochód w innym miejscu wiąże się to z opłatą w wysokości 200 PLN.

 

Czy wypożyczone auto trzeba tankować?

Oczywiście! W przypadku najmu długoterminowego to wręcz konieczność. Co więcej, samochód wynajmujemy z pełnym bakiem, dlatego też zwrot samochodu do wypożyczalni powinien obejmować także tankowanie baku. Możemy także zwrócić wynajęte auto z pustym bakiem, jednak wówczas naliczona zostanie dodatkowa opłata.

 

Czy wypożyczone auto trzeba umyć?

Wynajmujemy czysty, zadbany samochód, a więc należy umyć wypożyczone auto przed jego oddaniem. Rozumiemy jednak, że czasem zdarzają się różne sytuacje, takie jak roztargnienie czy brak czasu. Oferujemy więc możliwość zakupu dodatkowej usługi jaką jest sprzątanie wynajętego samochodu przy odbiorze.

 

Jak oddać samochód po wynajmie z opóźnieniem?

Jeśli planujemy późniejszy zwrot samochodu do wypożyczalni niż zakładaliśmy początkowo należy  skontaktować się z wypożyczalnią – to proste! Ponadto, dajemy Ci zapas czasu jeśli np. utkniesz w korku czy spotkanie bądź impreza przedłuży się. Oznacza to, że ostatnia doba wynajmu auta trwa 27 h, a więc 24h + 3 godziny na ewentualne opóźnienie ze strony klienta. Aby przedłużyć wynajem auta wystarczy skontaktować się z wypożyczalnią. Otrzymasz wówczas link do szybkiej płatności online, która umożliwi wydłużenie rezerwacji.

 

Zwrot samochodu z poplamioną tapicerką

Co w przypadku jeśli niecący poplamiliśmy tapicerkę? To nic strasznego! Nie naliczamy potężnych kar ani nie potrącamy opłaty z kaucji – przecież jej nie pobieramy. Traktujemy naszych Klientów wyrozumiale, dlatego przy zwrocie samochodu pobieramy standardową opłatę niezbędną do przeprowadzenia usługi prania tapicerki.

 

Kto może oddać wypożyczony samochód?

Wynajęty samochód powinien być zwrócony do wypożyczalni przez Klienta, który podpisywał umowę najmu. Oczywiście, rozumiemy różne sytuacje losowe, dlatego w wyjątkowych przypadkach wynajęte auto może zostać zwrócone do wypożyczalni przez wskazanego w umowie drugiego kierowcę.

zwrot samochodu po wynajmie


Oddanie wynajętego samochodu – o czym jeszcze należy pamiętać?

W przypadku zwrotu wypożyczonego samochodu ważnych jest jeszcze kilka innych kwestii, które – choć z pozoru mogą wydawać się oczywiste – zdarzają się często, dlatego w naszej opinii są warte przypomnienia.

  1. Zabierz wszystko z samochodu – to bardzo ważne, ponieważ często zdarza się, że Klienci pozostawiają w samochodzie swoje rzeczy osobiste. Pracownik wypożyczalni zwykle sprawdza wnętrze celem uniknięcia takich sytuacji, jednak nie zawsze jest to możliwe lub czasem zostanie zrobione po prostu niedokładnie. Dokumenty, kluczyki do mieszkania, telefon i inne cenne rzeczy czasami znajdują się w wypożyczonym samochodzie, dlatego przed zdaniem auta należy dokładnie sprawdzić kieszenie, fotele oraz schowek celem uniknięcia nieprzyjemności związanych z utratą cennych rzeczy czy koniecznością ponownej podróży np. do innego miasta jeśli pracownik wypożyczalni znajdzie nasze rzeczy kolejnego dnia.
  2. Dokładnie sprawdź stan samochodu – wszelkie nieprawidłowości, takie jak uszkodzenia wewnątrz czy na karoserii samochodu oraz różnorodne usterki należy zgłosić do wypożyczalni niezwłocznie. Wówczas firma zyska czas na znalezienie fachowca, który zajmie się naprawą czy też zdąży uprzedzić kolejnego Klienta o awarii. Wszystko to usprawni proces zwrotu samochodu do wypożyczalni i nie narazi nas na nieplanowane koszty, dzięki czemu oddając auto będziemy przygotowani na ewentualne dopłaty jeśli usterka wynika bezpośrednio z naszej winy.
  3. Dokładnie sprawdź adres zwrotu samochodu – ten punkt może wydawać się oczywisty, jednak różnie bywa. W dniu oddania wypożyczonego samochodu należy upewnić się pod jakim adresem powinniśmy go zwrócić, szczególnie w przypadku wynajmu długoterminowego, podczas którego zwyczajnie możemy zapomnieć jakie ustalenia poczyniliśmy przy zawieraniu umowy. Gdzie i jak oddać wynajęty samochód? Do oddziału wypożyczalni, a może na umówionym parkingu, pod dworcem lub na lotnisku? Warto się upewnić.

  Zwrot wypożyczonego samochodu jest jak widać prosty i nieskomplikowany, jednak warto pamiętać o kilku rzeczach. Korzystając z usług sprawdzonej wypożyczalni samochodowej, takiej jak Comfort Car, możemy jednak czuć się bezpiecznie zarówno przy wynajmie, jak i zwrocie wypożyczonego samochodu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z wypożyczalnią tak często jak tego potrzebujesz.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł