INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Jak wynająć samochód na lotnisku? Warunki wynajmu auta na lotnisku

Odpowiedź na pytanie: jak wynająć samochód na lotnisku jest stosunkowo prosta - wiele zależy indywidualnie od wypożyczalni. Niektóre wypożyczalnie samochodów posiadają swój oddział przy lotnisku, a pozostałe oferują możliwość wynajmu auta na lotnisku, tak jak Comfortcar.

 Wynajem samochodu na lotnisku to procedura uzależniona w stu procentach indywidualnie od danej wypożyczalni. Możemy bowiem skorzystać z oferty oddziału wypożyczalni aut zlokalizowanej w pobliżu lotniska, lub wynająć samochód na lotnisku za pośrednictwem strony internetowej, a przedstawiciel firmy podstawi nam wybrane auto pod lotnisko.

wynajem samochodu lotnisko chopin


Dlaczego warto wynająć samochód na lotnisku?

Wynajem samochodu na lotnisku ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest ograniczenie formalności do minimum. Decydując się na wynajem auta na lotnisku podpisujemy przy odbiorze tylko niezbędne dokumenty: umowę oraz protokół zdawczo-odbiorczy, który zabezpiecza zarówno nas, jak i wypożyczalnię przed odbiorem uszkodzonego auta.

Samochód na lotnisku możemy wynająć za pośrednictwem internetu, co stanowi kolejną zaletę najmu. Z domu, drogi a nawet pokładu samolotu - możemy wynająć auto na lotnisku w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy wybrać konkretne lotnisko z menu rozwijanego w formularzu na stronie wypożyczalni, wybrać preferowany samochód i odpowiednie daty wynajmu. I gotowe!

Wynajem samochodu na lotnisku to także świetna opcja dla osób, które przylatują do miasta i potrzebują dalszego komfortowego środka transportu. Transfery z lotniska są z reguły drogie, a wynajmując samochód na lotnisku nie tylko oszczędzamy na transferze, ale również zyskujemy komfortowy i tani środek dalszego transportu.

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to także rozwiązanie dedykowane osobom, które chcąc uniknąć jazdy do centrum miasta, do filii wypożyczalni, chcą tutaj wynająć auto i ruszyć w podróż. W przypadku sytuacji takich jak wynajem samochodu na lotnisku Modlin w Warszawie czy wynajem auta na lotnisku Katowice Pyrzowice to świetna opcja, szczególnie, jeśli sami mieszkamy np. w sąsiedniej miejscowości lub pod miastem, a w podróż chcemy wyruszyć wynajętym samochodem.

Jak wynająć samochód na lotnisku - filia wypożyczalni przy lotnisku

Niektóre wypożyczalnie samochodowe oferują wynajem samochodu na lotnisku w swojej filii. Wypożyczony samochód można zarezerwować wówczas za pośrednictwem strony internetowej, zadzwonić do wypożyczalni lub wynająć samochód na lotnisku bezpośrednio po wyjściu z samolotu w filii oddziału.

Jeśli decydujemy się na wynajem samochodu na lotnisku w oddziale firmy nie musimy załatwiać wszystkiego wcześniej przez telefon lub za pośrednictwem strony internetowej, jednak warto o tym pamiętać, że jest taka możliwość, aby na miejscu dostać samochód, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Choć filie wypożyczalni są z reguły dobrze wyposażone, to jednak na miejscu może okazać się, że wybranego samochodu akurat nie ma. Warto więc wcześniej zadzwonić lub wypełnić formularz rezerwacyjny jeśli taki jest dostępny na stronie internetowej.

lotnisko pyrzowice wynajem samochodu

Jak wynająć samochód na lotnisku - podstawienie samochodu

Niektóre wypożyczalnie samochodowe oferują wynajem samochodu na lotnisku bezpośrednio, od przedstawiciela. Oznacza to, że po dokonaniu rezerwacji przedstawiciel firmy podstawi wybrany samochód pod lotnisko, dzięki czemu wybrane auto będzie na nas czekać tuż po przylocie.

Aby wynająć samochód na lotnisku za pośrednictwem przedstawiciela wypożyczalni należy wypełnić formularz na stronie internetowej lub zadzwonić do oddziału. Z listy rozwijanej należy jako miejsce odbioru samochodu podać nazwę lotniska, a następnie zaznaczyć daty wynajmu samochodu oraz preferowany model auta. Aby wynająć samochód na lotnisku wystarczy więc skorzystać z formularza, który możemy wypełnić z dowolnego miejsca w dowolnej chwili, a przedstawiciel wypożyczalni postawi wybrane auto w określonym przez nas terminie na dowolne lotnisko. Co więcej, w przypadku wypożyczalni samochodów Comfort Car możesz wybrać dowolną godzinę podstawienia auta, ponieważ obsługujemy wszystkie lotniska 24/7.

 

Odbiór i zdanie wynajętego samochodu na lotnisku

Wynajem samochodu na lotnisku to nie jedyne dostępne udogodnienie jakie oferują niektóre z wypożyczalni aut. Klient ma więc możliwość zarówno wynajmu samochodu na lotnisku, jak i oddania go w tym miejscu. Zaznaczając odpowiednie opcje przy wynajmie, możemy ustalić jako miejsce odbioru auta dowolne lotnisko. Dzięki temu pędząc na kolejny samolot nie musisz martwić się o odstawienie samochodu np. do oddziału firmy - możesz zostawić go przed lotniskiem. W ten sposób nie tylko oszczędzasz czas i pieniądze, ale również zyskujesz dodatkowy komfort w kontekście transferu na lotnisko.

W kwestii tego jak oddać samochód po wynajmie dostępnych opcji jest naprawdę wiele, i to nie tylko w przypadku wynajmu auta na lotnisku. Sprawdź!

 

Opóźniony samolot lub zmiana godziny lotu

Wielu osobom, które chciałyby zdecydować się na wynajem samochodu na lotnisku, nasuwa się pytanie dotyczące tego co dzieje się w przypadku opóźnienia lub zmiany godziny lotu. Wynajem auta na lotnisku odbywa się zazwyczaj na ustalonych wcześniej zasadach oraz o umówionej porze, więc ewentualna zmiana godzin wynikająca z opóźnienia czy zmiany godziny lotu może wydawać się problematyczna. Wypożyczalnie aut na lotnisku oferujące elastyczne, a przede wszystkim kompleksowe usługi - takie jak Comfort Car - dostosowują swoją ofertę do oczekiwań Klientów, dlatego zmiana terminu odbioru samochodu nie stanowi problemu. Jako wypożyczalnia przewidzieliśmy taką ewentualność, dlatego przy rezerwacji pytamy o numer lotu – przedstawiciel bazuje więc na aktualizacjach dotyczących godzin przylotu. Wynajem samochodu na lotnisku to usługa coraz bardziej popularna, a przede wszystkim korzystna i wygodna. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe - za pośrednictwem strony internetowej możemy wynająć auto na lotnisku szybko i sprawnie. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy i energii, poświęconych zazwyczaj na dojazd do filii wypożyczalni i załatwienie wszystkich formalności. Wiedząc już jak wynająć samochód na lotnisku możesz przetestować tę ofertę już teraz.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł