INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Jak ograniczyć koszty wynajmu samochodu?

Aby ograniczyć koszty wynajmu samochodu należy zwrócić uwagę na plan naszej trasy, bezpośredni kontakt z wypożyczalnią czy okresowe promocje i rabaty. Wynajmując samochód w sprawdzonej wypożyczalni nie zapłacisz wiele, ale i tak możesz dodatkowo oszczędzić.

Zastanawiasz się jak oszczędzić na wynajmie samochodu? Mimo, iż korzystając z oferty naszej wypożyczalni nie zapłacisz wiele, wciąż możesz dodatkowo obciąć koszty. Odpowiednie zaplanowanie trasy, skorzystanie ze specjalnych zniżek i rabatów, czy wynajem samochodu bezpośrednio od wypożyczalni to tylko kilka trików, które pozwolą Ci oszczędzić na wynajmie samochodu.

Jak ograniczyć koszty wynajmu samochodu?

To jak ograniczyć koszt wynajmu samochodu jest bardzo proste, pod warunkiem, że zwrócisz uwagę na kilka aspektów. Odpowiednie zaplanowanie trasy, wyszukanie i skorzystanie ze specjalnych zniżek i rabatów, wybór odpowiedniego dla nas auta czy rezygnacja z pomocy pośredników to doskonałe przykłady sytuacji, które pomogą Ci dodatkowo zaoszczędzić pieniądze podczas wynajmu samochodu.

samochodem w trase

Zaplanuj odpowiednio trasę

Wynajmując samochód warto odpowiednio zaplanować trasę, szczególnie, jeśli planujesz wynajem samochodu na wakacje lub wyjazd za miasto wynajętym samochodem. Chodzi o to, aby nie zużyć więcej paliwa niż jest to konieczne, a także nie narażać się np. na jazdę płatnymi odcinkami autostrady, jeśli finalnie nie wpłynie to znacząco na skrócenie czasu jazdy. Choć autostrada kojarzy się z dużą wygodą oraz oszczędnością czasu w podróży, nie zawsze pozwala nam realnie zaoszczędzić czas. Bardzo często bowiem dostanie się na konkretny odcinek autostrady, np. przejeżdżając przez duże miasto w korkach, zatrzyma Cię na tyle długo, że ostatecznie ilość czasu zaoszczędzona w czasie jazdy autostradą wcale nie będzie tak duża jakby się wcześniej zdawało.

Nie należy również planować trasy polegając jedynie na polnych drogach, których jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Wówczas czas podróży znacznie się wydłuża, co więcej – wzrasta ryzyko uszkodzenia samochodu, co nie tylko naraża Cię na dodatkowe koszty, ale przede wszystkim stres i nerwy. Wynajmując samochód na dalsze trasy warto mieć to wszystko na uwadze, i zaplanować drogę w taki sposób, aby nie narażać się na dodatkowe koszty bez potrzeby.

Wynajmij samochód bezpośrednio w wypożyczalni

Kolejnym czynnikiem który składa się na ograniczenie kosztów wynajmu samochodu jest wynajem auta bezpośrednio w wypożyczalni. Nie chodzi tu bynajmniej o wizytę w oddziale – wystarczy dokonać rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej (tu sprawdzić jak dokonać rezerwacji samochodu online) bądź telefonicznie. Chodzi o to, aby nie wynajmować samochodu przez pośredników, którzy naliczają prowizję i nierzadko narzucają inne warunki wynajmu. Przykładowo, wynajmując samochód poprzez pośredniczącą między Klientem a wypożyczalnią stroną internetową możesz nie tylko zapłacić więcej za usługę (zwykle około 25%), ale również np. zapłacić większą kaucję. Najlepiej więc wynajmować samochód bezpośrednio przez stronę internetową należącą do wypożyczalni.

Zwróć uwagę na promocje i rabaty

Aby zaoszczędzić na wynajmie samochodu warto także zwrócić uwagę na promocje i rabaty, które w takich wypożyczalniach samochodów jak Comfort Car, są zjawiskiem naprawdę częstym. Dzięki dedykowanym Klientom specjalnym promocjom i zniżkom możesz dodatkowo oszczędzić na wynajmie samochodu, ponieważ od podstawowej ceny wynajmu zostanie odliczona kwota rabatu. Zanim więc zdecydujesz się na wynajem samochodu w konkretnej wypożyczalni, zapoznaj się z informacjami na stronie internetowej, sprawdź jej profile w social mediach i zajrzyj do newslettera, w którym także możesz znaleźć informacje o obecnych oraz nadchodzących zniżkach i rabatach.

Niektóre wypożyczalnie samochodowe oferują także specjalne programy lojalnościowe, które nagradzają lojalność klientów. Takie systemy pozwalają dodatkowo zaoszczędzić, gdyż przeważnie zakładają specjalną zniżkę dla Klientów, którzy regularnie korzystają z usług konkretnej wypożyczalni.

platność kartą

Wybierz auto dopasowane do Twoich potrzeb

Wciąż zastanawiasz się jak ograniczyć koszty wynajmu samochodu? Warto dobrze przemyśleć sam wybór samochodu. Jeśli planujesz wyjazd w pojedynkę, np., wynajem samochodu na delegację, nie potrzebujesz dużego, przestronnego kombi. Jeśli z kolei udajesz się na wakacje z przyjaciółmi przeładowanie małej, niezbyt pojemnej skody również nie wpłynie korzystnie na pracę oraz wydajność silnika. Nieadekwatny do sytuacji wybór samochodu to nie tylko narażenie się na dodatkowe koszty wynikające np. z nadmiernego spalania, ale przede wszystkim zagrożenie usterką czy zniszczeniem samochodu lub poszczególnych jego podzespołów, co generuje dodatkowy stres, stratę czasu, a czasami także pieniędzy. Wybieraj więc samochód na wynajem dopasowany do Twoich potrzeb i specyfiki danej wycieczki czy wyjazdu.

Jak widać, ograniczenie kosztów wynajmu samochodu jest naprawdę proste i nie wymaga specjalnych starań. Należy rozsądnie planować podróż, wybierać samochód i dokonywać rezerwacji aby maksymalnie ograniczyć koszty wynajmu auta. Przetestuj nasze wskazówki i przekonaj się na własnej skórze jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu łatwo i przyjemnie.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł