INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Wynajem samochodem z fotelikiem do przewozu dzieci – co warto wiedzieć?

Wypożyczenie samochodu wraz z fotelikiem do przewozu dziecki staje się coraz popularniejsze w wypożyczalnia samochodów. Nic dziwnego – poszczególne wypożyczalnie, takie jak Comfortcar, oferują wynajem samochodu z zamontowanym fotelikiem dostosowanym do wieku dziecki, na preferencyjnych warunkach, a także szereg udogodnień z tym związanych.

Wypożyczenie samochodu podróżując z dzieckiem wydaje się problematyczne – nic bardziej mylnego! Obecnie najlepsze wypożyczalnie samochodowe, takie jak Comfortcar, dopasowują ofertę do potrzeb i oczekiwań rodzin z dziećmi. Dzięki temu wynajem samochodu z małym dzieckiem jest nie tylko łatwy, ale również atrakcyjny w kontekście ofertowym. Możesz liczyć także na dodatkowe udogodnienia, takie jak wynajem fotelika dziecięcego czy siedziska wymaganego dla małych pasażerów.

podróż z dzieckiem wynajętym samochodem

Jak przewozić dzieci w samochodzie?

Zanim omówimy udogodnienia związane z wynajmem samochodu z dzieckiem w wypożyczalni, warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak przewozić dzieci w samochodzie. Przewożenie dzieci w aucie jest regulowane przez przepisy prawa, które różnią się w zależności od kraju. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci o wzroście do 150 cm powinny podróżować w odpowiednio dopasowanym foteliku samochodowym lub na podwyższeniu, aby zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo.

Poza wzrostem, należy kierować się także kilkoma innymi kryteriami regulującymi przewóz dzieci w samochodzie.

Jeśli chodzi o fotelik samochodowy, należy pamiętać, że dzieci o wzroście do około 105 cm powinny podróżować w foteliku samochodowym dostosowanym do ich wieku, wzrostu i wagi. Istnieje kilka kategorii fotelików samochodowych, takich jak nosidełka dla niemowląt, foteliki skierowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy, oraz wzmacniane podwyższenia dla starszych dzieci. Wybór odpowiedniego fotelika zależy od wieku i wzrostu dziecka.

Dzieci powyżej 105 cm, które przekroczyły już maksymalną wagę dla fotelika samochodowego, powinny podróżować na podwyższeniu. Podwyższenie zapewnia odpowiednią pozycję dziecka w samochodzie, aby pasy bezpieczeństwa dobrze pasowały i chroniły dziecko w razie wypadku.

Bardzo istotny jest także montaż fotelika samochodowego. Fotelik samochodowy powinien być prawidłowo zamontowany i zabezpieczony w samochodzie. W tym celu należy skorzystać z instrukcji producenta i upewnić się, że fotelik jest odpowiednio przymocowany do systemu pasów samochodowych lub przy użyciu systemu mocowania Isofix, jeśli jest on dostępny.

Należy także zadbać o przestrzeganie lokalnych przepisów. To szczególnie ważne wtedy, kiedy decydujesz się na wynajem samochodu na wakacje za granicą, gdzie przepisy mogą być zgoła inne. Należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w danym kraju lub regionie, aby być pewnym, że spełniasz wszystkie wymogi dotyczące przewozu dzieci.

Wynajem samochodu z dzieckiem wymaga dodatkowych uwag i przygotowań, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę malucha podczas podróży. Należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze – wybór odpowiedniego fotelika samochodowego. Zgodnie z przepisami, dziecko musi podróżować w odpowiednio dopasowanym foteliku samochodowym. Dobrze jest więc upewnić się, że wybrana wypożyczalnia posiada odpowiedni fotelik dla Twojego dziecka. Skontaktuj się w tym celu z wypożyczalnią samochodów przed dokonaniem rezerwacji. Zapytaj również o opłaty związane z wynajmem fotelika samochodowego i upewnij się, że są one włączone w koszt wynajmu samochodu, tak jak w Comfort Car. Mamy różne foteliki samochodowe, tak więc na pewno znajdziesz akcesorium idealne dla Twojego dziecka.

Po drugie – upewnij się co do zasad przewożenia dzieci, szczególnie podróżując za granicę. W niektórych krajach poszczególne przepisy dotyczące przewozu dzieci mogą się różnić, dlatego warto sprawdzić jakie regulacje prawne obowiązują w danym regionie. Dzięki temu nie tylko zapewnisz sobie psychiczny komfort, ale również unikniesz mandatu i płacenia wysokich kar, które – wystawione w obcej walucie – znacznie silniej obciążą Twój portfel. A to szczególnie przydatne jeśli chodzi o wynajem samochodu na wakacje, które same w sobie są już sporym wydatkiem.

podróż z dzieckiem wynajętym samochodem

Wynajem samochodu z dzieckiem wiąże się także ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeń bagażową. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, być może będziesz potrzebował dodatkowej przestrzeni bagażowej na wózek, bagaż lub inne niezbędne przedmioty. Upewnij się, że wypożyczalnia samochodów oferuje odpowiedni rozmiar samochodu, który pomieści wszystkie niezbędne rzeczy – w Comfort Car mamy takie samochody. Co więcej, oferujemy także wynajem dodatkowych akcesoriów, takich jak bagażnik dachowy, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej komfortowa i wygodna.

Wypożyczenie samochodu z dzieckiem wymaga także szczegółowego zaplanowania przerwy w podróży. Dzieci potrzebują regularnych przerw w podróży, aby rozprostować nogi, korzystać z toalety i odpocząć. Przygotuj się na częstsze przystanki podczas podróży i upewnij się, że wypożyczony samochód jest wyposażony w odpowiednie udogodnienia umilające podróż, takie jak klimatyzacja i miejsca na przechowywanie niezbędnych rzeczy dla dziecka, np. butelki czy zabawek.

Jaka kara za przewożenie dziecka bez fotelika?

Konsekwencje za nieprawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie mogą się różnić w zależności od przepisów prawa obowiązujących w danym kraju. Jeśli chodzi o ogólnie przyjęte realia, nieprawidłowe przewożenie dziecka może prowadzić do różnych konsekwencji prawnych, takich jak:

  • Mandaty finansowe za naruszenie przepisów dotyczących przewożenia dzieci w samochodzie. Wysokość mandatu może się różnić w zależności od kraju i rodzaju naruszenia.
  • Punkty karne. Nieprawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie może wiązać się z dodawaniem punktów karnych na konto kierowcy. Ich ilość zależy od konkretnego rodzaju wykroczenia oraz interpretacji służb.
  • Zatrzymanie prawa jazdy. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli naruszenie jest poważne lub wielokrotne, kierowca może zostać pozbawiony prawa jazdy. To zależy od przepisów prawa i skali naruszenia.
  • Konsekwencje w przypadku wypadku. Nieprawidłowe przewożenie dziecka w samochodzie może poważnie zwiększyć ryzyko obrażeń lub śmierci w przypadku wypadku drogowego. Kierowca może ponieść odpowiedzialność cywilną i karną za wynikłe z tego szkody lub obrażenia.

  Należy zawsze przestrzegać przepisów dotyczących przewożenia dzieci w samochodzie i zapewnić im odpowiednie zabezpieczenie i bezpieczeństwo podczas podróży. Powyższe przepisy prawa dotyczą wszystkich kierowców, niezależnie od tego czyim autem podróżują, a więc także w przypadku wynajmu samochodu z dzieckiem. Decydując się na wynajem auta z dzieckiem należy o tym pamiętać. Jako topowa wypożyczalnia oferujemy korzystne warunki wynajmu samochodu z dzieckiem oraz wiele dodatkowych udogodnień.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł