INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Jakie samochody najczęściej wynajmują Polacy?

To jakie samochody najczęściej wynajmują Polacy to powszechnie znany fakt – chodzi o samochody ekonomiczne, których cena za wynajem jest naprawdę niska. Okazuje się jednak, że niemal równie chętnie Polacy wynajmują także samochody luksusowe i rodzinne.

W kwestii tego jakie samochody najczęściej wynajmują Polacy wiele zależy od konkretnej pory roku, jednak zdecydowanie na prowadzeniu we wszystkich rankingach są samochody ekonomiczne. To właśnie te pojazdy są najchętniej wybierane przez Polaków, ponieważ koszty ich wynajęcia są bardzo atrakcyjne. Polacy chętnie wynajmują jednak także samochody rodzinne oraz te z segmentu premium.

Najczęściej wypożyczane auta w Polsce

Polacy najczęściej wynajmują samochody ekonomiczne, w wersji kompaktowej lub sedan. Wszystko dlatego, że koszt wynajmu tego rodzaju samochodów ekonomicznych są wyjątkowo atrakcyjne, a to przyciąga klientów. Ponadto, tego rodzaju samochody można wynająć na wiele różnych okazji oraz w różnym celu, a więc są uniwersalne. Możesz wypożyczyć ekonomiczny samochód do codziennej jazdy po mieście – te samochody palą z reguły niewiele, dzięki czemu zarówno koszt wynajmu, jak i eksploatacji samochodu jest niewielki.

Samochodem ekonomicznym możesz podróżować także na dalsze dystanse, ponieważ – podobnie jak w przypadku jazdy po mieście, która nierzadko zużywa więcej paliwa – możesz zaoszczędzić na spalaniu. Dodatkowo, nie musisz obawiać się o przystosowanie samochodu – ekonomiczne auta są dostosowane także do dalekich podróży, a więc nadają się naprawdę do każdego celu.

Warto także podkreślić, że ekonomiczne samochody to te modele, które posiada każda wypożyczalnia samochodowa. Są więc wybierane często, ponieważ nie ma mowy o ich niedostępności. Najpopularniejsze marki samochodów z tego segmentu, po które sięgają Polacy to Toyota, Skoda oraz Seat.

wynajem samochodów luksusowych

Wynajem aut luksusowych w Polsce

Jakie samochody najczęściej wynajmują Polacy? Zaraz po ekonomicznych, Polacy równie chętnie wynajmują auta luksusowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż biznesmeni, przedsiębiorcy, handlowcy oraz inne osoby podróżujące służbowo nierzadko decydują się na wynajem samochodu z wypożyczalni, gdyż jest to po prostu wygodne rozwiązanie. Szczególnie, gdy do przejechania jest wiele kilometrów, a w tym czasie można przygotować się do spotkania, omówić strategię czy po prostu nieco odpocząć (za kierownicą jest to niemożliwe). Wówczas klienci decydują się na podróż pociągiem bądź samolotem, a na miejscu odbierają wynajęty samochód, który przy okazji wywrze dobre wrażenie na potencjalnych kontrahentach. W Comfort Car nie oznaczamy samochodów wizerunkiem flotowym, dzięki czemu nikt nie rozpozna, że auto pochodzi z wypożyczalni.

Polacy chętnie wynajmują luksusowe samochody z wypożyczalni także na specjalne okazje, takie jak ślub, ważna uroczystość rodzinna, urodziny, rocznica czy wieczór panieński. Celebracja tego rodzaju wydarzeń jest w naszym kraju powszechna, stąd Polacy chętnie sięgają po wynajem luksusowych aut z uwagi na tę okoliczność. Najczęściej wybieranymi samochodami są w tej kategorii auta marki BMW, Mercedes czy Audi.

Polacy wynajmują też auta rodzinne

Polacy to naród prorodzinny, dlatego wynajem samochodu z dzieckiem, wyjazdy na biwaki czy rodzinne wakacje nieodłącznie kojarzą się z posiadaniem bądź wynajmem dobrego wygodnego i przestronnego samochodu. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na zakup takiego auta, dlatego wynajem samochodu na wakacje z rodziną jest świetnym rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej osób. Popularność wynajmu samochodu rodzinnego stale więc rośnie. Dzięki takiej usłudze możesz podróżować bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, co w przypadku wyjazdu na wakacje z małymi dziećmi jest niezwykle ważne.

Polacy wynajmują także samochody rodzinne na wyjazdy z przyjaciółmi czy znajomymi, także w celach wakacyjnych czy urlopowych. Dzięki temu można pomieścić więcej bagażu i nie trzeba ograniczać się do komunikacji miejskiej i narażać na spędzenie wielu godzin w zatłoczonym autokarze czy autobusie, które często mają opóźnienia i nie zatrzymują się w dowolnej chwili. Taka podróż jest męcząca i odbiera entuzjazm związany z wyjazdem wakacyjnym czy urlopem. W tej kategorii Polacy stawiają van-y i SUV-y, wśród których liderem niezmiennie jest Ford.

jakie samochody wynajmujemy najczesciej

Jakie samochody Polacy wynajmują w sezonie?

Należy pamiętać, że Polacy wynajmują najwięcej aut w sezonie związanym z licznymi wyjazdami urlopowymi, a więc w wakacje, ferie i różnego rodzaju święta. Wówczas są to samochody różnych kategorii, co jest związane z tym, że w takim okresie podróżują niemal wszyscy. Są więc różne zapotrzebowania, różne preferencje, a przede wszystkim – ograniczona dostępność pojazdów. W gorących okresach należy więc pamiętać, że wynajem samochodu który sobie wymarzyliśmy może być utrudniony, właśnie z uwagi na duże zapotrzebowanie i mniejszą dostępność aut. Jeśli planujesz wypożyczenie auta w okresie wakacji, ferii czy świąt warto odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji aby zyskać pewność, że wybrany samochód zostanie Ci udostępniony.

Jakie samochody Polacy wynajmują najczęściej? Jak widać, Polacy wynajmują najczęściej samochody ekonomiczne, rodzinne oraz luksusowe. Wiele zależy jednak od tego w jakim okresie roku sprawdza się statystyki. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu, ponieważ usługa ta jest atrakcyjna cenowo, komfortowa i nierzadko naprawdę korzystna. Wypożyczenie auta na różne okazje – wyjątkowe spotkania czy imprezy – wyjazdy służbowe, wakacje, podróże z rodziną i znajomymi czy do codziennej jazdy po mieście, to świetny sposób na to żeby oszczędzić czas i pieniądze, a także podróżować komfortowo, bezpiecznie i wygodnie. Więcej o tym dlaczego warto wynająć samochód z wypożyczalni przeczytasz tutaj.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł