INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Fakty i mity dotyczące wynajmu samochodów

Liczne fakty i mity dotyczące wynajmu samochodu krążą wśród potencjalnych klientów od lat. Wiele niezgodności wynika z braku konkretnych informacji na stronie poszczególnych wypożyczalni i powszechnych stereotypów.

Wynajem samochodu w wypożyczalni, wbrew pozorom, jest bardzo prosty i nieskomplikowany, a jeśli chodzi o fakty i mity dotyczące wynajmu auta – wiele rzeczy jest nieprawdą. Poniżej przedstawiamy najczęściej pojawiające się fakty i mity na temat wynajmu samochodu wraz z wyjaśnieniem aby ułatwić wszystkim niezdecydowanym osobom decyzję w kontekście skorzystania z usług wybranej wypożyczalni.

Czy wynajęty samochód trzeba wynająć i oddać w tym samym miejscu?

To mit. Wynajęty samochód możesz wynająć w jednym miejscu, a oddać – po ustaleniu tego z wypożyczalnią – w innym. Taka usługa może wiązać się z dodatkową opłatą, jednak w perspektywie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy szczególnie, jeśli punkty odbioru i zwrotu auta są od siebie mocno oddalone. Aby zwrócić samochód w innym miejscu niż odbiór należy uprzednio zgłosić ten fakt wypożyczalni i wspólnie ustalić konkretny punkt zwrotu, np. filia, lotnisko czy dworzec

Wynajem auta z wypożyczalni jest bardzo drogi

To mit. Wynajem samochodu z wypożyczalni jest usługą ogólnodostępną, na którą może sobie pozwolić każdy. Ceny wynajmu samochodów w naszej wypożyczalni zaczynają się już od 59 PLN za dobę, a więc są to koszty, które nie są zarezerwowane dla zamożnych klientów. W dzisiejszych czasach, przy ofercie takich wypożyczalni jak nasza, które dostosowują się do oczekiwań i preferencji klientów, wynajem samochodu jest usługą tanią i dostępną dla wszystkich.

samochód z wypożyczalni

Wypożyczenie samochodu jest opłacalne

To fakt i mit w jednym. Opłacalność wypożyczenia samochodu zależy od wielu czynników, takich jak czas trwania wypożyczenia, cel podróży czy kosztów paliwa. Aby właściwie odpowiedzieć sobie na pytanie czy wynajem samochodu jest opłacalny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Czynnikiem w którym najprościej jest oszacować opłacalność wynajmu auta jest cel podróży. Jeśli masz specyficzne potrzeby podróży, takie jak przewóz większej ilości bagażu lub podróż z dziećmi, wyjazd służbowy, ważna okazja czy nawet ekonomiczny samochód do jazdy na co dzień, wypożyczenie samochodu będzie z pewnością wygodniejsze i bardziej opłacalne niż korzystanie z innych środków transportu, i pozwoli na wynajem auta idealnie dopasowanego do celu Twojej podróży.

Przede wszystkim czas trwania wynajmu. Jeśli planujesz krótką podróż lub potrzebujesz samochodu na kilka dni, wypożyczenie zdecydowanie może być opłacalne. Długoterminowy wynajem samochodu opłaca się wtedy kiedy specyficzne warunki przeważają nad wybraniem leasingu czy zakupem własnego auta

Kolejny czynnik to koszty paliwa. Musisz uwzględnić koszty paliwa, zwłaszcza jeśli zamierzasz pokonać duże odległości lub potrzebujesz samochodu na co dzień. Upewnij się, że jesteś świadomy cen paliwa oraz kosztów eksploatacji wybranego modelu samochodu.

Podsumowując, opłacalność wynajmu samochodu zależy od celu podróży, kosztów paliwa i czasu trwania wynajmu. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione kryteria jesteś w stanie ocenić na ile opłacalny będzie dla Ciebie wynajem samochodu. W wielu przypadkach z pewnością, wynajem samochodu jest bardziej opłacalny i wygodny niż korzystanie z innych opcji transportu, zwłaszcza jeśli podróżujesz w większej grupie lub masz specyficzne potrzeby podróży.

Nie muszę odbierać samochodu w wypożyczalni.

To fakt. Obecnie wypożyczalnie samochodowe starają się maksymalnie ułatwić wynajem swoim klientom, którzy często decydują się na skorzystanie z takiej usługi w trakcie podróży. Bezpłatne podstawienie samochodu na lotnisko, dworzec czy pod hotel to usługa, którą oferuje nasza wypożyczalnia Comfort Car, zdając sobie sprawę z tego jak trudno nieraz trafić do filii wypożyczalni w obcym mieście lub zwyczajnie jak mało czasu często mają klienci. Nie musisz więc wynajmować samochodu bezpośrednio w siedzibie wypożyczalni, a rezerwacji możesz dokonać za pośrednictwem strony internetowej (sprawdź jak wynająć samochód online).

Wynajem samochodu tylko dla kierowców z dużym doświadczeniem

To mit. Owszem, wypożyczalnie samochodowe zastrzegają sobie wynajem aut osobom posiadającym doświadczenie za kierownicą, jednak nie musi być ono bardzo duże. W Comfort Car wystarczy, aby kierowca posiadał ważne prawo jazdy od minimum roku – nie chcemy bowiem powierzać naszych samochodów osobom, które nie czują się za kierownicą jeszcze zbyt pewnie. Możesz więc wynająć samochód w wypożyczalni jeśli posiadasz prawo jazdy krótko, jednak nie mniej niż rok.

wybór wypożyczalni

Przy wynajmie samochodu należy wypełnić masę dokumentów

To mit. Ograniczamy formalności do minimum, a także umożliwiamy wynajem samochodu za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy posiadać dwa dokumenty ze zdjęciem i prawo jazdy, a sama procedura wynajmu to kilka kliknięć i kilka podpisów – nie obawiaj się więc o skomplikowane procedury i stos dokumentów do wypełnienia czekających w filii czy w samochodowym schowku. Nie musisz więc wypełniać masy dokumentów przy wynajmie samochodów.

Wypożyczenie samochodu nie tylko na terenie kraju

To fakt. Wynajętym samochodem możesz podróżować także za granicę – należy jednak uprzednio zgłosić ten fakt do wypożyczalni. Naszym klientom nie narzucamy limitu kilometrów ani destynacji, tym bardziej, że często decydują się oni na wynajem samochodu na wakacje za granicą – jeździsz ile chcesz i gdzie chcesz. Jak widać, fakty i mity dotyczące wynajmu samochodu to całkiem pokaźna lista. Warto jednak zweryfikować wszystkie plotki zanim odrzucimy możliwość wynajmu samochodu. Kierując się np. opinią o dużych kosztach takiej usługi możemy narazić się na wydanie znacznie większej ilości pieniędzy jadąc na wakacje własnym samochodem, który jest przystosowany do jazdy np. po mieście, nie wspominając o nerwach, straconym czasie i wątpliwym komforcie.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł