INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Krótkoterminowy wynajem samochodu – czy to się opłaca?

Krótkoterminowy wynajem samochodu to świetna propozycja dla osób, którym nie opłaca się długi najem auta, a które potrzebują komfortowego samochodu na konkretną okazję lub ważny wyjazd. Wypożyczenie samochodu na krótki czas niesie za sobą szereg zalet – sprawdź!

Wynajem krótkoterminowy samochodu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. I nic dziwnego – atrakcyjne ceny i warunki najmu, korzystne zniżki i rabaty. Możliwość wynajmu auta właściwie w każdej chwili i na dowolny czasu. Podpowiadamy dlaczego wynajem krótkoterminowy samochodu naprawdę się opłaca

Co to jest wynajem krótkoterminowy samochodu?

Wynajem krótkoterminowy samochodu to jest usługa, w której od momentu wypożyczenia samochodu do jego zwrotu nie mija więcej niż 30 dni. Ponadto, podstawową jednostką czasu w wynajmie krótkoterminowym są doby, i to właśnie na konkretną ilość dób wypożyczany jest samochód.

 Dacia Sandero Steepway

Dla kogo wynajem krótkoterminowy samochodu?

Wynajem krótkoterminowy to usługa dedykowana różnym grupom osób – wiele zależy od tego w jakim celu potrzebny nam samochód i jakie są okoliczności wynajmu.

Wynajem krótkoterminowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób prywatnych, które nie posiadają na co dzień własnego samochodu, i planują skorzystać z komfortowego środka transportu jedynie od czasu do czasu. Zakup i utrzymywanie samochodu jest dla takich osób nieopłacalny, ale w przypadku np. wyjazdu służbowego, spontanicznej wycieczki czy wyjazdu na wakacje samochód bardzo się przyda.

Kolejna grupa klientów to osoby, które zostały pozbawione środka transportu czasowo, w związku z awarią, tunningiem czy np. koniecznością pożyczenia auta rodzinie czy znajomemu. W sytuacji, kiedy nagle zostaliśmy pozbawieni podstawowego środka transportu, który jest nam potrzebny na stałe, krótkoterminowy wynajem samochodu jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga od nas reorganizacji całego życia codziennego czy zawodowego.

Wynajem krótkoterminowy samochodu jest również świetną opcją dla osób, które po prostu lubią zmiany i cenią sobie opcję przetestowania różnych modeli samochodów bez konieczności inwestowania w nie większej ilości pieniędzy. Niektórych interesują luksusowe auta, na których zakup nie mogą sobie pozwolić, inni wolą sprawdzić sportowe samochody aby poczuć przypływa adrenaliny, a jeszcze inni planują zakup konkretnego modelu samochodu i chcą gruntownie go najpierw przetestować. Niezależnie od intencji, krótkoterminowy wynajem samochodu to nie lada gratka dla każdej z tych osób.

Wynajem krótkoterminowy samochodu to opcja dedykowana także różnego rodzaju firmom oraz instytucjom. Zdarza się, że firmy muszą np. Na szybko zwiększyć flotę o konkretny rodzaj samochodu – zakup jest wówczas nieopłacalny, dlatego warto postawić na krótkoterminowy wynajem.

Sporo osób ceni sobie także wynajem krótkoterminowy limuzyn oraz ekskluzywnych samochodów, które sprawdzają się doskonale w przypadku szczególnej okazji, imprezy czy ważnego spotkania biznesowego. Na takie okazje zazwyczaj nie posiadamy podobnego samochodu, nie trwają one także dłużej niż kilka czy kilkanaście godzin, dlatego wynajem krótkoterminowy sprawdzi się tutaj doskonale.

Krótkoterminowy wynajem samochodu to również świetna opcja dla osób, które dużo podróżują np. samolotami czy pociągami, i potrzebują wygodnego transportu w obcym mieście podstawionego bezpośrednio pod lotnisko czy dworzec na dzień czy dwa. Jeśli należysz do tej grupy, więcej o tym jak wynająć samochód na lotnisku przeczytasz tutaj.

 mercedes GLB

Zalety krótkoterminowego wynajmu samochodów

Wynajem krótkoterminowy samochodu jest usługą szeroko dostępną z uwagi na ilość Klientów ceniących sobie tę formę najmu auta. I nic dziwnego – jeśli chodzi o zalety wynajmu krótkoterminowego samochodu lista jest naprawdę długa!

Przede wszystkim, wynajem krótkoterminowy samochodu jest dostępny niemal od ręki w wielu wypożyczalniach samochodowych. Możesz zarezerwować auto z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, dzięki czemu szczególnie w awaryjnych sytuacjach nie należy martwić się koniecznością rezerwacji auta z dużym wyprzedzeniem.

Wynajem krótkoterminowy auta to również ograniczenie formalności do minimum. W przypadku leasingu, wynajmu długoterminowego czy zakupu samochodu lista formalności jest znacznie dłuższa. Przy wynajmie krótkoterminowym wystarczy kilka kliknięć za pośrednictwem strony internetowej czy też jeden podpis. I gotowe!

Na wynajem krótkoterminowy może zdecydować się absolutnie każdy, od poważnego właściciela firmy, po osoby prywatne potrzebujące auta na co dzień czy studentów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z przemieszczaniem się innym środkiem transportu niż komunikacja miejsca. Jedyne wymagania to prawo jazdy posiadane minimum rok i ukończone 21 lat.

Wynajmując samochód na krótki czas nie musisz martwić się także o wszystkie dodatkowe koszta i obowiązki, które standardowo wynikają z posiadania samochodu czy leasingu. Ubezpieczenie, przegląd, a nawet tankowanie – wszystkim tym zajmie się za Ciebie wypożyczalnia.

Krótkoterminowy wynajem samochodu to również oszczędność pieniędzy. Jeśli potrzebujesz samochodu na co dzień, wynajem długoterminowy samochodu może być zupełnie nieopłacalny, podobnie jak leasing, a koszty taksówek czy transportu z innych aplikacji będą znacznie większe niż w przypadku właśnie wynajmu krótkoterminowego.  Wynajem krótkoterminowy samochodu jest specjalnością naszej wypożyczalni. To rozwiązanie jest atrakcyjne zarówno w kontekście ceny, jak i warunków oferty. Dla stałych Klientów oferujemy dodatkowe zniżki i rabaty, które czynią ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną – warto sprawdzić to na własnej skórze.


Wszystkie artykułyNastępny artykuł