INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Wynajem samochodu przez pośrednika booking.com i rentalcars.com– czy warto?

Wypożyczenie samochodu przez pośrednika to duża wygoda, jednak niesie za sobą szereg konsekwencji, które finalnie przemawiają za bezpośrednim korzystaniem z usług wypożyczalni. Sprawdź dlaczego warto wynajmować samochód bezpośrednio z wypożyczalni.

Wynajem samochodu przez booking czy rentalcars to wygodna usługa, która pozwala Ci zaoszczędzić sporo czasu poświęconego na ręczne przeglądanie ofert wypożyczalni samochodowych. Wiąże się to jednak z większą ceną usługi. Sprawdź więc jak wygląda wynajem samochodu przez pośrednika.

Na czym polega wynajem samochodu przez pośrednika?

Wynajem samochodu przez pośrednika polega na tym, że firma pośrednicząca w usługach wynajmu samochodów (znana również jako broker) oferuje swoje usługi w zakresie znalezienia odpowiedniego pojazdu do wynajęcia dla klienta. Jest to pomiędzy klientem a wypożyczalnią samochodową, która faktycznie udostępnia pojazd. W wynajmie samochodów pośredniczą zarówno dedykowane firmy, jak i portale takie jak booking.com czy rentacars.pl.

Standardowo, wynajem samochodu przez pośrednika odbywa się w następujący sposób:

1. Klient zgłasza swoje zapotrzebowanie na wynajem samochodu do pośrednika, za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej, telefonu czy poprzez bezpośredni kontakt.

2. Klient określa preferencje dotyczące wynajmu, takie jak daty wynajmu, miejsce odbioru i zwrotu samochodu, klasa pojazdu, dodatkowe wyposażenie itp.

3. Pośrednik przegląda dostępne oferty wynajmu samochodów od różnych wypożyczalni, które współpracują z danym pośrednikiem. Mogą to być wypożyczalnie sieciowe lub lokalne.

4. Pośrednik przedstawia następnie klientowi dostępne oferty wynajmu samochodów, z uwzględnieniem preferencji klienta. Klient może porównać różne oferty i wybrać najdogodniejszą.

5. Kiedy klient dokona wyboru, pośrednik dokonuje rezerwacji wynajmu samochodu w imieniu klienta u danej wypożyczalni.

6. Klient odbiera samochód bezpośrednio od wypożyczalni, która jest odpowiedzialna za cały proces wynajmu, od przekazania kluczy, dokumentów po odbiór płatności.

7. Po zakończeniu okresu wynajmu, klient zwraca samochód do wypożyczalni, która przeprowadza przegląd pojazdu i sprawdza czy nie ma żadnych uszkodzeń.

Wynajem samochodu przez pośrednika jest oczywiście stosunkowo wygodnym rozwiązaniem dla klienta, ponieważ pozwala na porównanie ofert różnych wypożyczalni w jednym miejscu. Pośrednik może również oferować korzystne promocje, rabaty lub programy lojalnościowe. Należy jednak zawsze sprawdzić warunki wynajmu i dokładnie przeczytać umowę, aby uniknąć niespodzianek i zrozumieć pełen zakres usług i kosztów.\

rentalcars.com booking.com wynajem samochodu

Czy warto wynająć samochód przez booking?

Wiele zależy od tego co dla nas jest najważniejsze. Wynajem samochodu przez booking to duża oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić na samodzielne sprawdzanie oferty poszczególnych wypożyczalni. Pośrednik porównuje i analizuje oferty za Ciebie, dzięki czemu umożliwia Ci szybką selekcję ofert odpowiadających Twoim oczekiwaniom. Ponadto, booking załatwia za Ciebie wszystkie formalności – wystarczy, że klikniesz „Akceptuj” i zjawisz się w odpowiednim miejscu o wyznaczonej porze po odbiór samochodu.

Znaczącym minusem jest tutaj jednak cena – pośrednicy pobierają od wypożyczalnia czasami aż 25% prowizji, przez co cena wynajmu samochodu za pośrednictwem rentalcars.com lub booking.com bywa wyższa niż bezpośrednio od wypożyczalni. Co więcej, zawierając umowę z pośrednikiem, a nie bezpośrednio z wypożyczalnią, możesz spotkać się z innymi warunkami, takimi jak wyższa kaucja czy limit kilometrów.

Wypożyczenie auta przez booking – prowizja

Jak wygląda wynajem samochodu przez booking? Obecnie Booking.com współpracuje z wieloma partnerami w branży motoryzacyjnej, takimi jak Rentalcars.com (część Booking Holdings Inc.), aby zapewnić klientom dostęp do wynajmu samochodów. Choć jest to bez wątpienia duża wygoda dla poszukującego samochodu klienta – nie musisz wówczas przeglądać kilkudziesięciu stron internetowych różnych wypożyczalni, wszystko masz w jednym miejscu – należy liczyć się z większymi kosztami. Wypożyczalnia samochodu przez booking czy rentalcars jest obciążona prowizją – zazwyczaj w granicach aż 30% ceny wynajmu!

Wynajem samochodu przez Booking.com odbywa się w następujący sposób:

1. Przejdź na stronę internetową Booking.com lub uruchom aplikację mobilną.

2. Wybierz kategorię "Samochody" lub "Wynajem samochodów", która zazwyczaj znajduje się na stronie głównej Booking.com lub jest dostępna w menu nawigacyjnym.

3. Wprowadź miejsce odbioru samochodu oraz daty i godziny wynajmu. Możesz również określić preferowane klasy samochodów lub inne opcje.

4. Wybierz spośród dostępnych ofert wynajmu samochodów. Na stronie będą widoczne różne oferty od partnerów motoryzacyjnych.

5. Przejrzyj szczegóły oferty, w tym cenę za wynajem, warunki, dostępne ubezpieczenia i dodatkowe opcje.

6. Po dokonaniu wyboru, możesz kontynuować proces rezerwacji, wpisując niezbędne informacje, takie jak dane osobowe, dane karty kredytowej i inne wymagane dane.

7. Po zakończeniu procesu rezerwacji otrzymasz potwierdzenie rezerwacji na swoją skrzynkę e-mail.

Należy pamiętać, że wynajem samochodu na Booking.com odbywa się za pośrednictwem ich partnerów, takich jak Rentalcars.com, który dostarcza usługę wynajmu samochodów. Dlatego też warto zawsze dokładnie przeczytać warunki i zasady wynajmu oraz zapoznać się z opiniami klientów, aby dokonać odpowiedniego wyboru i zabezpieczyć udany wynajem samochodu.

Wynajem samochodu bezpośrednio w wypożyczalni

Wynajem samochodu bezpośrednio z wypożyczalni to przede wszystkim znacznie tańsza opcja. Co więcej, umożliwia Ci to skorzystanie z programów lojalnościowych wypożyczalni, omówienie konkretnych usług i skorzystanie z dodatkowych udogodnień, przy czym nie ryzykujesz tutaj żadnych nieporozumień spowodowanych kontaktowaniem się przez osobę trzecią. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy niejasności otrzymujesz bezpośrednią, jasna i klarowną odpowiedź bezpośrednio od wypożyczalni. Skorzystanie z bezpośredniej oferty takiej firmy jak Comfort Car to także szereg innych korzyści – sprawdź zalety dobrej wypożyczalni samochodowej tutaj.

Podsumowując, mimo wygody i komfortu oraz oszczędności czasu jakie oferuje Ci booking.com, rentalcars.pl oraz inni pośrednicy, wynajem samochodu bezpośrednio od wypożyczalni jest tańszy i bardziej opłacalny. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni, gdzie w kilku prostych krokach zarezerwujesz wybrany samochód korzystając z naszej strony internetowej – sprawdź jak wypożyczyć samochód online.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł