INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej?

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej jeżeli posiadam kartę płatniczą, np. debetową. Czy mogę zapłacić za wynajem samochodu poprzez przelew internetowy lub przelew BLIK. Jakie są wady i zalety wynajmu auta bez karty kredytowej?

Wynajem auta bez karty kredytowej czy jest możliwy, to pytanie które zadaje wielu Klientów poszukujących dobrej i taniej wypożyczalni samochodów. Nic dziwnego – w czasach kiedy przez internet mamy dostęp do niegraniczonej liczby wypożyczalni samochodów, karty debetowe są powszechnie dostępne a usługi takie jak blik zyskują coraz większe grono odbiorców wybór wypożyczalni oferującej proste i jasne zasady wynajmu i płatności ma znaczenie.

 

Jak zarezerwować auto bez karty kredytowej?

Rezerwacja samochodu w Comfortcar bez karty kredytowej jest możliwa pod warunkiem, że posiadasz kartę debetową. W Comfortcar nie wymagamy karty kredytowej aby wynająć samochód. Zarezerwowany samochód możesz opłacić kartą debetową lub  usługą blik, do której niezbędnym jest posiadanie konta bankowego. Dlaczego wymagamy karty debetowej? W Comfortcar nie pobieramy kaucji dlatego, karta debetowa jest dla nas formą potwierdzenia tożsamości klienta.

 

Dlaczego wypożyczalnie wymagają karty kredytowej?

Wypożyczalnie samochodowe wymagają karty kredytowej lub debetowej, jest formą zabezpieczenia na wypadek ewentualnego przedłużenia rezerwacji bądź celowego zniszczenia samochodu, a przede wszystkim w celu weryfikacji tożsamości klienta. Posiadanie konta bankowego buduje wiarygodność najemcy i pozwala na wymienione już np. przedłużenie rezerwacji. W Comfortcar stawiamy na innowacyjne rozwiązania, nie potrzebujemy twojej karty kredytowej ponieważ jeżeli będziesz chciał przedłużyć wynajem otrzymasz od nas sms-em lub mail-em link do płatności online dzięki czemu szybko i sprawnie opłacisz przedłużenie wynajmu.

=wynajem samochodu bez karty kredytowej

Wady i zalety wynajmu samochodu bez karty kredytowej

Wynajem samochodu bez karty kredytowej to duże udogodnienie dla wielu osób, które nie posiadają tego rodzaju karty bądź zdolności kredytowej aby taką kartę uzyskać. Tutaj należy zaznaczyć, że brak zdolności kredytowej nie oznacza braku wypłacalności u Klienta – często takiej decyzji ze strony banku towarzyszy brak historii kredytowej posiadacza konta bądź kontrowersyjny rodzaj umowy o pracę. Aby wynająć samochód wystarczy posiadać zwykłą kartę płatniczą, tj. kartę debetową, a opłaty możemy dokonać nawet za pomocą przelewu typu blik.

Niektóre wypożyczalnie, np. za granicą, z których usług decydujemy się skorzystać na urlopie czy spontanicznie, przylatując np. na lotnisku, oferują możliwość płatności gotówką. Ten rodzaj płatności jest jednak ryzykowny dla obu stron i niezbyt praktyczny: mało kto nosi ze sobą – szczególnie na wakacjach – większą ilość gotówki.

Ponadto, w razie spontanicznego przedłużenia rezerwacji koniecznym może być wówczas podjechanie do oddziału wypożyczalni aby uiścić opłatę za dodatkowe dni, co zabiera nam czas i może generować dodatkowe kłopoty logistyczne.

 

Jak wynająć samochód bez karty kredytowej?

Aby w Comfortcar zarezerwować samochód bez karty kredytowej wystarczy złożyć rezerwację na naszej stronie a należność za wynajem opłacisz kartą debetową przy odbiorze samochody lub usługą blik. Wystarczy w tym celu wyprać interesujący Cię samochód przejść przez nieskomplikowany proces rezerwacji auta. W trakcie procesu rezerwacji samochodu nie pobieramy żadnych danych bankowych - czyli nie podajesz nam numeru swojej karty. Za wybrany samochód zapłacisz kartą debetową podczas odbioru samochodu.

 

Jak można zapłacić za wynajem samochodu?

Za wynajem samochodu możesz zapłacić  za pomocą karty debetowej. To praktyczne i rekomendowane rozwiązanie, ponieważ stanowi doskonałe zabezpieczenie dla obu stron. Wypożyczalnia samochodowa, otrzymując dane właściciela konta bankowego, może łatwo zweryfikować tożsamość klienta, który również może czuć się bezpiecznie i nie musi stresować się wypłatą pieniędzy z bankomatu czy generalnie noszeniem ze sobą dużej ilości gotówki.

Co więcej, płatność za wynajem auta kartą debetową jest także wygodna z uwagi na niespodziewane sytuacje, takie jak np. koszt naprawy celowych zniszczeń samochodu czy chęć ewentualnego przedłużenia rezerwacji. Będąc w nowym miejscu, chcąc zwiedzić jak najwięcej, opcja dwóch kliknięć czy telefonu i potwierdzenia płatności w aplikacji bankowej jest znacznie wygodniejsza niż konieczność udania się specjalnie do filii wypożyczalni celem przedłużenia rezerwacji.

Płatność za wynajem samochodu może zostać uiszczona także za pomocą przelewu internetowego bądź przelewu typu BLIK. To dodatkowe ułatwienie dla osób z ograniczonym budżetem, które chcą kontrolować wszystkie wydatki i nie przekroczyć założonych limitów. Dokonując płatności samodzielnie możemy trzymać rękę na pulsie i nie martwić się tym, że z konta zostanie ściągnięte znacznie więcej środków niż zakładał nasz początkowy plan.

 

Wynajem samochodu bez karty kredytowej jest możliwy, jednak rekomendowany, a w wielu wypożyczalniach niezbędny jest właśnie sposób płatności powiązany z kontem bankowym. Wymagana jest więc karta płatnicza, która stanowi zabezpieczenie zarówno dla wypożyczalni, jak i ułatwienie i funkcjonalne rozwiązanie dla Klientów.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł