INFOLINIA 24/7

+48 22 379 04 04

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej?

Aby wynająć samochód bez karty kredytowej należy posiadać kartę płatniczą, np. debetową. Płatność możesz uiścić także poprzez przelew internetowy lub przelew BLIK. Jakie są wady i zalety wynajmu auta bez karty kredytowej?

Wynajem auta bez karty kredytowej to zagadnienie, które zastanawia wielu Klientów oraz osoby zainteresowane wynajmem samochodu. Nic dziwnego – w czasach kiedy niemal za wszystko da się zapłacić za pomocą karty kredytowej, debetowej czy blikiem, sposób płatności za poszczególne usługi może budzić sporo wątpliwości.

 

Jak zarezerwować auto bez karty kredytowej?

Rezerwacja samochodu bez karty kredytowej jest możliwa pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową. Możliwa jest też płatność przelewem blik, jednak – jak widać – niezbędnym jest posiadanie konta bankowego. Wszystko po to, aby wypożyczalnia samochodowa mogła zweryfikować naszą tożsamość.

 

Dlaczego wypożyczalnie wymagają karty kredytowej?

Wypożyczalnie samochodowe wymagają karty kredytowej lub debetowej, która jest formą zabezpieczenia na wypadek ewentualnego przedłużenia rezerwacji bądź celowego zniszczenia samochodu, a przede wszystkim w celu weryfikacji tożsamości klienta. Posiadanie konta bankowego buduje wiarygodność najemcy i pozwala na wymienione już np. przedłużenie rezerwacji.


wynajem samochodu bez karty kredytowej

Wady i zalety wynajmu samochodu bez karty kredytowej

Wynajem samochodu bez karty kredytowej to duże udogodnienie dla wielu osób, które nie posiadają właśnie tego rodzaju karty bądź zdolności kredytowej. Tutaj należy zaznaczyć, że brak zdolności kredytowej nie oznacza braku wypłacalności u Klienta – często takiej decyzji ze strony banku towarzyszy brak historii kredytowej posiadacza konta bądź kontrowersyjny rodzaj umowy o pracę. Aby wynająć samochód wystarczy posiadać zwykłą kartę płatniczą, tj. kartę debetową, a opłaty możemy dokonać nawet za pomocą przelewu typu blik.

Niektóre wypożyczalnie, np. za granicą, z których usług decydujemy się skorzystać na urlopie czy spontanicznie, przylatując np. na lotnisku, oferują możliwość płatności gotówką. Ten rodzaj płatności jest jednak ryzykowny dla obu stron i niezbyt praktyczny: mało kto nosi ze sobą – szczególnie na wakacjach – większą ilość gotówki.

Ponadto, w razie spontanicznego przedłużenia rezerwacji koniecznym może być wówczas podjechanie do oddziału wypożyczalni aby uiścić opłatę za dodatkowe dni, co zabiera nam czas i może generować dodatkowe kłopoty logistyczne.

 

Jak wynająć samochód bez karty kredytowej?

Aby zarezerwować samochód bez karty kredytowej należy uiścić opłatę za wynajem korzystając z karty debetowej, przelewu online lub płatności typu blik. Wystarczy w tym celu wypełnić formularz rezerwacyjny i podać dane swojej karty debetowej. Opłaty możemy dokonać już przy rezerwacji bądź w trakcie najmu.

 

Jak można zapłacić za wynajem samochodu?

Za wynajem samochodu możemy zapłacić przede wszystkim za pomocą karty debetowej. To praktyczne i rekomendowane rozwiązanie, ponieważ stanowi doskonałe zabezpieczenie dla obu stron. Wypożyczalnia samochodowa, otrzymując dane właściciela konta bankowego, może łatwo zweryfikować tożsamość klienta, który również może czuć się bezpiecznie i nie musi stresować się wypłatą pieniędzy z bankomatu czy generalnie noszeniem ze sobą dużej ilości gotówki.

Co więcej, płatność za wynajem auta kartą debetową jest także wygodna z uwagi na niespodziewane sytuacje, takie jak np. koszt naprawy celowych zniszczeń samochodu czy chęć ewentualnego przedłużenia rezerwacji. Będąc w nowym miejscu, chcąc zwiedzić jak najwięcej, opcja dwóch kliknięć czy telefonu i potwierdzenia płatności w aplikacji bankowej jest znacznie wygodniejsza niż konieczność udania się specjalnie do filii wypożyczalni celem przedłużenia rezerwacji.

Płatność za wynajem samochodu może zostać uiszczona także za pomocą przelewu internetowego bądź przelewu typu BLIK. To dodatkowe ułatwienie dla osób z ograniczonym budżetem, które chcą kontrolować wszystkie wydatki i nie przekroczyć założonych limitów. Dokonując płatności samodzielnie możemy trzymać rękę na pulsie i nie martwić się tym, że z konta zostanie ściągnięte znacznie więcej środków niż zakładał nasz początkowy plan.

 

Wynajem samochodu bez karty kredytowej jest możliwy, jednak rekomendowany, a w wielu wypożyczalniach niezbędny jest właśnie sposób płatności powiązany z kontem bankowym. Wymagana jest więc karta płatnicza, która stanowi zabezpieczenie zarówno dla wypożyczalni, jak i ułatwienie i funkcjonalne rozwiązanie dla Klientów.

Wszystkie artykułyNastępny artykuł